skip to Main Content

Adres
Salihpaşalar Mahallesi, Köyiçi Sokak,
No: 2-A-1, Menteşe,Muğla

Telefon
0252 572 85 40

Fax
0252 572 64 41

Email
info@emekismakinalari.com

0252 572 85 40 info@emekismakinalari.com
Salihpaşalar Mahallesi, Köyiçi Sokak, No: 2-A-1, Menteşe,Muğla

ENKA YETKİLİ BAYİİ

Tecrübeli mühendis kadrosu tarafından yönetilen eğitimli uzman ekibimiz, servis taleplerine en hızlı ve tekniğine uygun cevap verebilmek için, üretici standart ve teknolojisine uygun her türlü revizyon, bakım, arıza, diagnostik ve sistem testlerini garantili olarak yapmaktadır. Bu amaç doğrultusunda makina ve ekipmanların bulunduğu her yerde servis ihtiyaçlarını en kısa zamanda giderebilmek için Enka Servis teknisyenlerimiz gerekli tüm ekipman ve test cihazları ile donatılmıştır.

KİMİZ?

Firmamız 17.01.2001 Tarihinde İzmir’de kurularak faaliyet hayatına başlamıştır. 2005 Tarihinden itibaren EMEK İŞ MAKİNALARI SERVİS YEDEK PARÇA TAŞIMACILIK TURİZM SAN.VE TİC.LTD.ŞTİ adı ile Muğla’da hizmet vermeye devam etmektedir

Hedeflerimiz

Gelişen teknolojiyi insan yaratıcılığı ile birleştirerek müşterilerimize beklentilerinin daha ötesinde hizmet sunmak. Yan tedarikçilerimize kalite kültürünü yerleştirmek ve ortak iyileştirme projeleri üretmek. Finansal kontrol, mali kontrol, maliyet kontrol, bütçe ve kalite kontrol fonksiyonlarını, kalite güvence sistemimize yerleştirip, şirketimizin yönetim etkinliğini ölçmek ve sürekliliğini sağlamak. Kalitenin varılacak bir hedef değil, bir yolculuk olduğu düşüncesi ile sürekli gelişmeyi felsefemiz olarak kabul etmek.

Misyonumuz

Ülkemizin altyapısına, dolayısı ile kalkınmasına önemli katkısı bulunan müşterilerimize dünya standartlarına uygun yetkin kadromuz ile kaliteli ve eksiksiz hizmet sunarken; satış sonrası hizmetlerimizle de her türlü ihtiyaç için beklenenden fazlasını vererek, sektördeki en yüksek müşteri memnuniyetine ulaşmaktır.

Vizyonumuz

Yenilik, kalite ve hizmet sunumu açısından Türkiye’nin satış sonrası hizmetler sektöründeki en iyi firmalardan biri olmaya devam ederek; servis ve yedek parça ile ilgili ihtiyaçlarınıza çözüm üreterek liderliğimizi devam ettirmek.

Değerlerimiz

» Üstün hizmet anlayışı ile müşterilerimize değer kazandırmak.
» Çalışanlarımızın gelişimine katkı sağlayarak iş hayatında tercih edilen bir firma olmak.
» Çağımızın getirdiği yenilikleri sürekli takip ederek ve firmamızda uygulayarak verimimizi arttırmak.

Bakım Anlaşmaları

Bakım anlaşmalarındaki amacımız her türlü bakım ve tamiratın müşteriler tarafından yapılması yerine Enka Pazarlamanın uzman kadroları tarafından üreticilerin teknoloji ve standartları doğrultusunda yapılmasıdır. Bu sayede makinanızın en ekonomik şartlarda çalışması ve 2.el değerinin en yüksek seviyede tutulması sağlanmış olur.

Bakım anlaşmasına sahip olmanın avantajları:

» Personel maliyetlerini azaltıp işe konsantre olunmasını sağlar.
» Bakım maliyetleri önceden bilinir.
» Bakım anlaşması tek tek yapılan bakımlardan daha ekonomiktir.
» Orjinal yedek parça kullanılır.
» Makinanın ömrü uzar, ikinci el değeri yükselir.
» Makinadan her bakımda alınan yağ numuneleri analiz ettirilerek olası bir arızanın önüne geçilebilir.
» Hatalı ve yanlış bakım yüzünden garantiniz olumsuz etkilenmez.

Diagnostik Cihazlar ile Kontrol

Üreticinin makinanız için özel olarak ürettiği test cihazları ile çok hızlı ve doğru bir şekilde arıza teşhisi yapılır, makinanın daha verimli kullanılabilmesi için çalışma koşulları analiz edilir.

Avantajları:

» Arıza tespiti için zaman kaybedilmez. » O anda mevcut olan arızalar görülebileceği gibi, daha önce meydana gelmiş olan arızalar da izlenenebilir.
» Makinanızın bütün çalışma şartları kayıt altına alınır.
» Çalışma koşulları analiz edilerek müşterinin en yüksek performansa ulaşabilmesi için önerilerde bulunulabilir.

Yağ Analizleri

Çalışan her hareketli parça zaman içinde aşınır. Eğer bu aşınma kabul edilebilir limitlerin dışına çıkarsa zaman için aşınan parçada ve bununla birlikte çalışan diğer parçalarda büyük maddi yükler doğurabilecek ağır hasarlar oluşabilir. Bu tip oluşabilecek arızaları erken tespit etmenin bir yoluda düzenli olarak yağ analizi yaptırmaktır. Eğer makina için bakım anlaşması yapılmışsa her bakım sırasında yağ numuneleri de alınmaktadır.

Yağ analizi yaptırmanın avantajları:

» Aşınma nedeniyle oluşabilecek arızalar daha başlangıç aşamasında tespit edilir.
» Arıza büyümeden makinanıza müdahale edileceği için gereksiz parça değişimi olmaz, tamir masrafı minimum düzeyde kalır.
» Çalışma şartlarınıza bağlı olarak bakım programı oluşturabilmeniz için gerekli verileri sağlar.
» Arıza başlangıcı ve makinayı oluşturan parçaların ömrünü tahmin edilerek tamir bütçenizi daha kolay ayarlamanızı sağlar, beklenmedik bir problemle karşılaşılmaz.
» Makinanızın 2.el değeri yükselir.

Enka Servislerimizde yapılan revizyon ve tamirat işlemleri ana hatlarıyla aşağıdaki gibidir:

» Şanzuman, defransiyel ve cer revizyonları
» Hidrolik sistem komponentlerinin revizyonu (pompa, silindir, yürüyüş motoru vb…)
» Motor revizyonları
» Hidrolik sistem temizliği
» Makinanın komple montaj-demontajı

Back To Top